Cześć!

Jestem Ola Jakubowska.

Business Mindset Coach, wspierająca zabiegane przedsiębiorczynie w wyrwaniu się z kołowrotka codzienności. Pomagam im prowadzić dochodowy biznes w zgodzie ze swoimi wartościami.

Jestem przekonana, że przed ruszeniem dalej, przed zmianami w życiu prywatnym i zawodowym nie powstrzymuje Cię to, kim jesteś. Tylko to, jak myślisz o sobie.

Ola Jakubowska - zdjęcie: Justyna Kocur-Czarny

Być może…

 • Być może przeglądając Instagrama, pojawiają się u Ciebie myśli, że wszyscy wokół osiągają sukcesy, a Ty znowu w wymiętym swetrze i z chorym dzieckiem pod pachą. Czujesz się wtedy tym wszystkim przytłoczona, sfrustrowana.
 •  

 • Być może chciałabyś bardziej rozwinąć swój biznes lub z nim wystartować, wypuścić nowy produkt, zdobyć więcej klientów, ale myślisz sobie, że nie masz wystarczająco czasu.
 • Masz przecież rodzinę, ktoś musi zrobić obiad, posprzątać, zająć się chorym dzieckiem. Czas dla siebie, dla firmy jest ciągle wyszarpywany. Czujesz się w tym wszystkim osamotniona i niezrozumiana przez najbliższe otoczenie.

   

 • Być może łapiesz się na myślach, że zamiast cieszyć się życiem, patrzeć jak dorasta Twoje dziecko, Ty znowu robisz nadprogramowe godziny, a lista to-do nie ma końca. Pojawia się u Ciebie poczucie wstydu, być może wyrzuty sumienia, bo nie tak sobie wyobrażałaś “work-life balance” w pracy na swoim.

Skąd to wiem?
Wiem, bo sama byłam w tym miejscu.Działałam na autopilocie, bo wypada, bo co ludzie powiedzą, bo inaczej się nie da, bo jestem przecież matką.

Moja podróż

Przez lata związana byłam z językiem niemieckim.

Najpierw studia na lingwistyce stosowanej o specjalizacji biznesowo-tłumaczeniowej i podyplomówka z zarządzania zasobami ludzkimi, potem praca przez 7 lat w międzynarodowych korporacjach na różnych stanowiskach związanych zawsze z drugim człowiekiem i niemieckim.

Tam zajmowałam się m.in. analizą danych, usprawnianiem procesów, prowadzeniem projektów i coachowaniem innych w metodologii Lean Six Sigma.

Przez 10 lat aktywnie działałam także pod marką Niemiecka Sofa, gdzie uczyłam dorosłych niemieckiego.

Ale zawsze w głowie pojawiała się myśl, że mogę więcej ….

Przełomowy moment

Zostałam mamą i zauważyłam, że prowadzenie biznesu na dotychczasowych warunkach mi nie służy.

Ciężko jest ruszyć do przodu we własnym biznesie, gdy dbasz o swoich klientów, wymyślasz nowe strategie marketingowo-sprzedażowe, a dodatkowo jeszcze zajmujesz się wszystkim wokół – domem, rodziną.

Bardzo łatwo poczuć się wtedy wypaloną swoim życiem i odnieść wrażenie, że czas dla siebie samej jest wyszarpywany.

Ciężko mi było odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie wystarczyła choroba dziecka i cały mój misternie ułożony plan się sypał.

Chciałam innego życia, ale wydawało mi się to niemożliwe.

Zmiana nastawienia

Gdy byłam już pod ścianą, obudziła się we mnie buntowniczka, która powiedziała: STOP!

Wzięłam udział w wielu kursach, w terapii, coachingu i krok po kroku zaczęłam prowadzić życie, o jakim marzyłam. A przede wszystkim zaczęłam odczuwać sens w tym, co robię. Nie była to prosta droga. Wręcz przeciwnie, po drodze trafiałam na różne wyboje, pułapki.

Na mojej drodze pojawił się mindset coaching. Gdy go odkryłam, byłam zdziwiona, jak wiele jego aspektów towarzyszyło mi na co dzień. Krok po kroku zaczęłam łączyć kropki. Zrozumiałam, jak myśli oraz różne wydarzenia wpływają na nasze życie.

Moje rozmowy z dotychczasowymi klientami zyskały na głębi, bo mogłam im pomóc z innej perspektywy niż dotychczas. Kończąc kolejne szkolenia i pracując z moimi klientkami, stopniowo wypracowałam sobie metody, które działały dla nich najlepiej.

Zastanawiasz się, jak działam i czego możesz spodziewać się podczas pracy ze mną?

MOJE METODY

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - wizja

WIZJA

Wszystko zaczyna się od wizji i uświadomienia sobie, czego tak naprawdę chcesz, potrzebujesz, jakie masz pragnienia. To pozwoli Ci zbudować solidne fundamenty do dalszej pracy.

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - refleksja

REFLEKSJA

Wspólnie zastanowimy się, co Cię blokuje, co przeszkadza Ci, by iść dalej. Jakie myśli, przekonania sprawiają, że stoisz w miejscu.

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - rozpuszczanie

ROZPUSZCZANIE

Nadszedł czas, by puścić ograniczające przekonania, myśli, schematy, by stać się lepszą wersją siebie i zacząć prowadzić biznes w zgodzie ze sobą.

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - sprawdzam

SPRAWDZAM

Ponownie wracamy do Twojej wizji, by ją zaktualizować i uzupełnić o nowe zasady, którymi chcesz się kierować.

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - działanie

DZIAŁANIE

Na tym etapie przyglądamy się opcjom i możliwościom, które posiadasz. Generujemy plan działań na kolejne tygodnie/miesiące.

Ola Jakubowska - ikonka moje metody - transformacja

TRANSFORMACJA

Celem twojej transformacji jest wzmocnienie i zintegrowanie nowych przekonań i nawyków, abyś prowadziła biznes w zgodzie ze sobą.

{

Wierzę, że masz w sobie wszystko, co potrzebne Ci, by prowadzić swój biznes z lekkością, radością i w zgodzie ze sobą.

Moje TOP 5 talentów wg Gallupa

 1. Uczenie się – odkąd pamiętam, kochałam uczenie się, poznawanie nowych rozwiązań, zdobywanie nowych umiejętności. Dzięki temu mogę o sobie powiedzieć, że jestem w ciągłej fazie rozwoju.
 2. Indywidualizacja – mocno wierzę, że każdy z nas jest inny. Nie oceniam, nie szufladkuję. Jestem otwarta na to, co ma w sobie druga osoba. Jak śpiewa Dawid Podsiadło “Dla mnie liczy się to, co masz Ty”. Na co dzień lubię oglądać uśmiechnięte twarze osób, które dostają prezent dopasowany do nich.
 3. Intelekt – lubię rozmawiać z innymi ludźmi, poznawać ich punkt widzenia. Z łatwością przychodzi mi łączenie kropek, analiza różnych informacji i wyciąganie z nich wniosków. Dzięki temu moje rozmowy z innymi ludźmi stają się głębsze.
 4. Naprawianie – z łatwością przychodzi mi dostrzeganie rzeczy, które można usprawnić, ulepszyć. Chętnie wspieram też innych w odnajdywaniu rozwiązań, które będą dla nich najodpowiedniejsze. W sytuacjach stresowych staram się zachować spokój i skupić uwagę na rozwiązaniu.
 5. Zgodność – często szukam nici porozumienia między mną a innymi osobami. Nie lubię żyć w konflikcie, niedomówieniach. Staram się działać tak, aby każdy w relacji czuł się dobrze. Dlatego tak ważne jest dla mnie prowadzenie firmy w zgodzie ze sobą.

W pracy korzystam z:

 

 • Kodeksu etycznego Izby Coachingu,
 • 11 kompetencji coacha wg International Coach Fedaration,
 • metodyki CoachWise,
 • narzędzi poznanych na kursach w Transformation Academy.

SZKOLĘ SIĘ

Chętnie Cię wesprę i pomogę zatrzymać się na moment, by zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne. We wspólnej podróży odkryjemy, jak prowadzić biznes w zgodzie ze sobą, jak czerpać więcej radości z życia, jak pracować, by było to efektywne i przynosiło odpowiednie pieniądze.

 

Chcesz udać się ze mną w tę podróż?

Poznaj opinie moich Klientek

Do Oli na sesję coachingową trafiłam z ciekawości. Nigdy wcześniej nie korzystałam z takich spotkań i byłam bardzo ciekawa, co przyniosą. Na pierwsze spotkanie umówiłam się w celu omówienia jednego z tematów, który od jakiegoś czasu mnie nurtował. Sesja przebiegła w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Ola zagwarantowała mi intymność i dochowanie tajemnicy.  Czułam się bezpiecznie i bardzo komfortowo. 

Idąc na sesję coachingową, wiedziałam, że rolą coacha nie jest dawanie gotowych rad, ale zadawanie odpowiednich pytań w taki sposób, aby uczestnik sesji  sam znalazł odpowiedzi na swoje pytania, czy problemy. Jest to bardzo odkrywcze i uwalniające, ponieważ nikt nie wkłada nam do głowy gotowych rozwiązań, które mogą kłócić się z naszymi przekonaniami, ale sami wyznaczamy sobie krok po kroku plan działania.

Z Olą odbyłyśmy 3 sesje, każda na inny temat i za każdym razem po spotkaniu wychodziłam bardzo zadowolona, spełniona w danym temacie i uspokojona. Znałam odpowiedź na swoje zapytania, w głowie pojawiały się nowe pomysły jak rozwiązać kolejne sprawy.

Myślę, że sesje coachingowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku pytań, czy spraw, o których nie chcemy lub nie możemy powiedzieć osobom z naszej rodziny czy przyjaciołom. Warto wybrać się na sesję w przypadku szukania dla siebie nowej drogi czy to zawodowej, czy życiowej.

Jestem bardzo zadowolona ze spotkań z Olą i śmiało mogę polecić spotkania coachingowe z nią.

Monika L. , mama dwójki, właścicielka manufaktury kosmetyków

Skorzystałam ze współpracy z Olą, aby skonsultować moje wyzwania zawodowe i poznać Olę trochę lepiej.

Te spotkania dodały mi motywacji do działania. Podjęłam kroki, by stworzyć własna stronę www i udzielać się na forach językowych.

W spotkaniach z Olą podobały mi się stawiane przez nią pytania i podsumowanie wysyłane po spotkaniu. Z chęcią skorzystam w przyszłości z takich spotkań. Uważam, że rozmowa z innym człowiekiem, ekspertem, poszerza horyzonty, pozwala spojrzeć na swoją sprawę z innej perspektywy.

Agata Gałązka, mama, przedsiębiorczyni

Bardzo się cieszę, że mogłam pracować z Olą nad swoim celem.

Dzięki jej wskazówkom zobaczyłam, że mój cel to tylko część tego, co chciałabym zmienić w swoim życiu w najbliższym czasie. Zadawane pytania i zadania do zrobienia uświadomiły mi, ile mam jeszcze do przepracowania z przekonaniami, samooceną i motywacją do działania.

Czułam się ważna, wysłuchana. Ola nie traktowała moich problemów jako błahostka. Polecam każdemu, kto zastanawia się, w którym kierunku iść, jakie podjąć decyzje, by spełnić się w życiu, czy to zawodowym, czy rodzinnym.

 

Emila Małysiak, mama trójki chłopców

Zdecydowałam się na coaching z Olą, ponieważ czułam, że chcę coś zmienić w moim życiu zawodowym. Tak by to nie życie wybierało samo, ale jednak ja.

Ola pomogła mi określić, jakie mam priorytety, pokazać, od czego zacząć, zachęcić do małych kroków. Rozmowy z nią dały mi poczucie, że warto. W ciągu dwóch miesięcy udało mi się odświeżyć stronę internetową, social media, kontakty z klientami.

Ola była dla mnie świetnym motywatorem i wiem, że gdyby nie spotkania z nią, wiele pomysłów, które mam w głowie utknęłoby na etapie "mogłabym..." Głośne nazwanie moich problemów, czy lęków sprawia, że oswajam się z nimi. Ciągle są, ale coraz mniej straszne.

Ola jest osobą sympatyczną, spokojną, potrafiącą słuchać. Wzbudziła moje zaufanie i podczas każdej rozmowy czułam się komfortowo.

Plusem było również to, że zdecydowałam się na język niemiecki. Polecam!

Marta Szagżdowicz, mama czwórki, przewodnik miejski

A prywatnie

Gdy akurat nie coachuję, spędzam czas z moimi małymi dziećmi i mężem, piję herbatę, czytam dobrą książkę i celebruję każdą chwilę mojego życia.

Jak pogodzić macierzyństwo z prowadzeniem biznesu - 5 mini lekcji dla zabieganych przedsiębiorczyń 

ODBIERZ BEZPŁATNY DOSTĘP

Ola Jakubowska - zdjęcie: Justyna Kocur-Czarny