W dzisiejszym live rozmawiamy z Patrycją Burzawą-Toczony- kreatorką atrakcyjnych marek osobistych online, która przeszła długą drogę zanim znalazła swój cel zawodowy.

Jak sama mówi o sobie:

“ Pomagam trochę wyjść do świata i odważnie się pokazać i pomagam kobietom tworzyć taką komunikację, która będzie docierała do ich idealnych klientów ale w poczuciu swoim, że czują się z tym bardzo dobrze i atrakcyjnie i odważnie i to właśnie staram się w nich odszukać i wyciągnąć i pomóc żeby właśnie mogły zabłysnąć, pokazać siebie w pełni”

Patrycja miała bardzo silną motywację by nie wracać na etat po urodzeniu dziecka.
Pomysłów na biznes było wiele natomiast dzięki zdeterminowaniu i dziecku, które było motorem do działania Patrycja odnalazła swoją zawodową ścieżkę, która podąża do dziś choć początki wcale nie były kolorowe zwłaszcza, że zmiany przypadały w okresie pandemii.

 

Patrycja tuż przed pandemią pracowała na etacie i jednocześnie w wolnym czasie zajmowała się stylizacją panien młodych, co dawało jej ogromną satysfakcję.
Zachodząc w ciążę wiedziała jednak, że nie chce wracać na etat.
Swoje macierzyństwo wiązała z własną działalnością i połączeniem tego z pasją, która dawała jej radość w tamtym momencie.

Jak wspomina:

“ja w ogóle miałam taką wizję tego wszystkiego, że dla mnie łatwiej będzie mieć dziecko i zacząć biznes niż zacząć biznes i mieć dziecko.
Ja tak o tym myślałam od samego początku jakby chciałam właśnie zrobić tak, że właśnie będę miała pierwsze dziecko, a potem zacznę biznes i jak mówię mi się wydawało, że to jest ta łatwiejsza opcja bo wiedziałam, że jak się zapędzę w pracy, w zlecenia, w klientów to trudniej będzie mi wybrać opcję :OKEJ TO TERAZ CZAS NA DZIECKO”

Plan, który miała opracowany do perfekcji posypał się gdy pandemia zaczęła przybierać na sile. Na szczęście Patrycja postanowiła otworzyć się na zmiany które miały nadejść:

“to co działo się na zewnątrz zmusiło mnie w pewnym stopniu do zmiany tego co robię i jak robię i bardzo się cieszę, że tak się stało bo gdyby nie to to pewnie by się to nie stało.
A jestem bardzo zadowolona, bo pamiętam jak właśnie myślałam co teraz zrobię bo jakby sobie zawsze mówiłam, że ja nie chcę być na etacie chcę być sama sobie panią i jakby to był mój główny cel”

Patrycja miała różne pomysły na pracę z małym dzieckiem u boku. Realizowała się jako projektantka torebek, prowadziła biznes online z poradami dla panien młodych. Niestety to nie było do końca to czego pragnęła:

“poczułam że totalnie to co zrobiłam mi nie leży że jakby to była taka męka po prostu brałam pod uwagę że to będzie ciężkie bo dużo pierwszych razy dużo rzeczy które gdzieś tam stresujące bo Live i tak dalej ale był to taki wysiłek aż mi go ciężko nazwać nie pasuje… nie pasuje mi to coś jest nie tak nie czuję tego Nie jest to takie jak czuję żebym chciała ale miałam chyba małą wiedzę żeby zweryfikować”

Nie załamała się jednak. Miała w sobie ogromną determinację do tego by nie wracać na etat.
W pewnym momencie swojego życia zaczęła przygodę, która trwa do dziś

“…musiałam przejść drogę utartą zobaczyć kilka opcji bo przez te lata przeszłam kilka różnych opcji żeby dojść do tego z czym jest mi fajnie i dobrze, żeby stworzyć swój świat działania”

A jak łączy prowadzenie biznesu z małym dzieckiem u boku?

Jako kobieta niezależna ciężko było jej się odnaleźć w rzeczywistości, w której jej dzień zależał od dziecka.
W każdej wolnej chwili kiedy dziecko spało lub jadło Patrycja zajmowała się biznesem.
Jak sama stwierdza najtrudniejszy moment był wtedy kiedy córka poszła do żłobka.

“Pierwsze te 3, 4 miesiące ja byłam sfrustrowana tym że ona choruje ale nie na zasadzie że byłam na nią zła tylko sfrustrowana tym,że ja jakby zawodzę swoje słowo, że komuś coś obiecałam a mnie nie może być. I to było dla mnie też taka blokada mentalna do przejścia. Dlaczego ja się z tym tak biję. Przecież to jest normalna rzecz że dziecko choruje i nie powinnam się tego jakby wstydzić czy czuć się źle z tym to jest normalna rzecz i to też miałam do przepracowania”.

I dzięki takim właśnie sytuacjom Patrycja nauczyła się odpuszczać niektóre przekonania i planować działania biznesowe. Wyszła z tego schematu zarobionej matki polki. Dzięki wsparciu najbliższych mogła nauczyć się odnaleźć balans między życiem prywatnym a zawodowym.

Złota rada Patrycji dla wszystkich Biznesowych Mam:
“ Znajdź czas na wgląd w siebie”

Zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia całego odcinka z Patrycją bo być może również Ty masz ogromną motywację w sobie do tego by zmienić aktualną sytuację, w której się znajdujesz, a ten live pokaże Ci pewne rozwiązania jakie możesz wdrożyć.

Jeśli temat łączenia macierzyństwa z prowadzeniem własnego biznesu jest Ci szczególnie bliski, zapraszam Cię do zapisu na mój newsletter.

Po zapisie otrzymasz dostęp do kursu audio “5 kroków, jak pogodzić życie rodzinne z prowadzeniem biznesu”.